Coraz częściej otrzymujemy zapytania związane z przeniesieniem szkolenia z Articulate Storyline do Adobe Captivate. Dla wszystkich osób, które potrzebują wykonać taką zmianę nie mam niestety dobrych wieści. Nie ma możliwości w sposób automatyczny przekonwertować szkolenia zrobionego w Storyline do Captivate i odwrotnie. To są dwa zupełnie inne programy chociaż oby dwa służą do tego samego-wykonywanie kursów e-learning.

Zamiana kursu Articulate Storyline na Adobe Captivate
Zamiana kursu Articulate Storyline na Adobe Captivate

Aby przenieść szkolenie ze Storyline do Captivate należy zrobić szkolenie w Captivate od zera. Wykorzystywać jedynie treść ze szkolenia, które było zrobione w Articulate Storyline. Dobrze mieć źródłowe materiały takie jak audio, video, obrazy.

Proces przenoszenia jest bardzo pracochłonny i mozolny a interakcje wykorzystywane w Adobe Captivate są inne niż w Storyline. Jeżeli oczekujecie, że szkolenie będzie wyglądało dokładnie tak samo to muszę tutaj zmartwić bo niestety nie będzie.

Zajmujemy się tego typu procesami, coraz częściej firmy zagraniczne do Nas trafiają z podobnymi wyzwaniami i staramy się je skutecznie realizować.

Zamiana kursu Articulate Storyline na Adobe Captivate jest bardzo drogim i czasochłonnym procesem.